Slovenke brez izgubljenega niza do polfinala Evropske lige

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je redni del Evropske lige zaključila s šesto zaporedno zmago. Na zadnji tekmi turnirja v Skopju je s 3:0 (25:15, 25:10, 25:10) premagala Severno Makedonijo ter potrdila prvo mesto na lestvici in uvrstitev v polfinale.

Slovenke brez izgubljenega niza do polfinala Evropske lige

Slovenke so proti gostiteljicam začele nekoliko zadržano. Po začetnem vodstvu so domačinke pri izidu 10:10 ujele priključek in celo povedle z 12:10. Nato je sledil odgovor slovenske vrste. Z dobrimi servisi Eve Pavlović Mori, učinkovito igro Maše Pucelj in Fatoumatte Sillah ter asom Lorene Lorber Fijok so Slovenke prevzele nadzor in prvi niz dobile s 25:15.

V drugem nizu so bile razlike še izrazitejše. Slovenska reprezentanca je hitro povedla s 4:0 in nato prednost nenehno povečevala. Razigrani Lorber Fijokova in Sillahova sta skrbeli za točke v napadu, priložnost pa so dobile tudi igralke s klopi. Slovenke so niz brez težav osvojile s 25:10.

Tudi tretji niz je minil v znamenju slovenske prevlade. Z dobrimi servisi, učinkovitim blokom in zanesljivo igro v napadu so si hitro priigrale visoko prednost. Končni izid 25:10 je z močnim napadom postavila Mija Šiftar.

Slovenske odbojkarice so redni del tekmovanja zaključile z zmagami proti Črni gori, Gruziji, Islandiji, Latviji, Hrvaški in Severni Makedoniji. Vseh šest tekem so dobile brez izgubljenega niza, kar jim je med 24 reprezentancami prineslo prvo mesto.

V polfinalu jih čaka Slovaška. Prva tekma bo 28. junija v gosteh, povratna pa 1. julija v Ljubljani. Med najboljše štiri reprezentance so se uvrstile še Švedska, Madžarska in Slovaška, vse s po šestimi zmagami.

Selektor Alessandro Orefice je po tekmi dejal, da je zmaga pomembna tudi zato, ker Sloveniji prinaša prednost domačega igrišča na povratni polfinalni tekmi in morebitnem finalu. Dodal je, da reprezentanca še ni pokazala vsega svojega potenciala in da bo za uspeh proti Slovaški potrebna temeljita priprava.

Maša Pucelj je ocenila, da se je ekipa skozi tekmovanje iz tekme v tekmo izboljševala. Po njenih besedah se je kakovost igre stopnjevala, kar daje dobro izhodišče za nadaljevanje tekmovanja.

Kapetanka Saša Planinšec je poudarila zadovoljstvo po šestih zmagah brez izgubljenega niza. Dejala je, da je prvi cilj izpolnjen, zdaj pa si reprezentanca želi še korak dlje. Po njenem mnenju je bila proti Severni Makedoniji odločilna igra na servisu, ki je tekmice oddaljila od mreže in jim otežila organizacijo napadov. Pred polfinalom je opozorila na kakovosten blok in obrambo Slovaške, zato bo morala slovenska vrsta prikazati še boljšo predstavo.