12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Barcelona po porazu Reala še korak bližje naslovu

Nogometaši Reala iz Madrida so na zadnji torkovi tekmi 33. kroga španskega prvenstva izgubili proti Realu Sociedadu z 0:2. To pomeni, da mora Barcelona osvojiti še dve točki za 27. naslov prvaka. Obenem ima danes Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka priložnost, da na lestvici preskoči mestne tekmece.

V San Sebastianu je domačim vodstvo zagotovil nekdanji član kraljevega kluba Takefusa Kuba. Japonec je bil po veliki napaki Ederja Militaa natančen v 47. minuti.

Madridčani so od 61. minute igrali z nogometašem manj, potem ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Dani Carvajal. Real Sociedad je v 85. minuti povišal vodstvo prek Anderja Barrenetxee, tekmo mirno pripeljal do konca in se učvrstil na četrtem mestu prvenstvene lestvice.

Baski imajo namreč pet krogov pred koncem 61 točk, 53 jih ima s tekmo manj na petem mestu Villarreal. Pred Sociedadom ima Atletico Madrid prav tako s tekmo manj 66 točk, Real Madrid je ostal pri 68 točkah, medtem ko jih ima Barcelona po torkovi zmagi proti Osasuni z 1:0 na vrhu 14 točk več.

Katalonci bodo naslednjo tekmo odigrali 14. maja, ko bodo v 34. krogu gostovali pri mestnem tekmecu Espanyolu. Z zmago bi potrdili 27. naslov v zgodovini. Več jih ima le Real (35).

Oblak, ki je sicer zaradi bolezni vprašljiv, bo v 33. krogu z Atleticom danes gostil Cadiz. Villarreal bo gostoval pri Valencii, Getafe pa bo doma izzval Celto iz Viga.

V četrtek bodo še tekme Girona - Mallorca, Sevilla - Espanyol, Athletic Bilbao - Betis in Rayo Vallecano - Valladolid.