8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Betis neporažen tudi po gostovanju Real Madrida

Nogometaši Betisa in Real Madrida so se v 16. krogu španskega prvenstva razšli z remijem 1:1. Ekipa iz Seville je tako niz neporaženosti podaljšala na enajst tekem, zasedba Carla Ancelottija pa je po tretjem neodločenem izidu v prvenstvu sama na vrhu razpredelnice.

Betis je hkrati ohranil pozitivno serijo na domačem stadionu Benito Villamarin, na katerem v tej sezoni še ni izgubil tekme v prvenstvu.

Podobno kot v prejšnji sezoni se Real Madrid iz andaluzijske prestolnice vrača s točko, ob tem, da je na zadnjih desetih gostovanjih na Benitu Villamarin doživel le en poraz. S točko je obenem prekinil serijo treh zmag.

Povedel je Real Madrid v 53. minuti po 12. golu Juda Bellinghama v španskem prvenstvu, z močnim in natančnim strelom pa je izenačil Aitor Ruibal 13 minut kasneje.

Betis bi lahko v zaključku tekme prišel do popolnega preobrata in treh točk, vendar je poskus Isca z glavo ustavila vratnica.

Real Madrid ima pred nedeljskim katalonskim derbijem med Barcelono in Girono točko prednosti pred slednjo - Barcelona je tretja s petimi točkami zaostanka, Betis pa je sedmi.

Tekma med Barcelono in Girono bo v nedeljo ob 21. uri, prej pa so na sporedu Atletico Madrid - Almeria, Granada - Athletic Bilbao in Cadiz - Osasuna.

Danes sta še tekmi Villarreal - Real Sociedad in Mallorca - Sevilla, krog pa bosta v ponedeljek sklenila Rayo Vallecano in Celta Vigo.