7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Blažič zadel, a izgubil proti Lensu

Slovenski nogometni reprezentant Miha Blažič je v 14. krogu francoskega prvenstva dosegel zadetek za Angers, a je ta doma z 1:2 izgubil proti drugouvrščenemu Lensu.

Blažič, ki je igral celo tekmo, je gol z glavo dosegel v 87. minuti. Takrat je le zmanjšal zaostanek po vodstvu gostov z 2:0, potem ko je v 21. minuti zadel Wesley Said, v 51. pa Facundo Medina. Lens po deseti zmagi za dve točki zaostaja za vodilnim PSG, ki bo v nedeljo gostoval pri četrtouvrščenem Lorientu, Angers pa po desetem porazu ostaja zadnji.

Danes je še Ajaccio premagal Strasbourg s 4:2, vseh šest golov je padlo v prvem polčasu, dva gola za domače, ki so zaostajali z 0:2, je z bele pike dosegel Youssef Belaili. V petek sta se Troyes in Auxerre razšla z 1:1.

V nedeljo bodo še tekme Clermont - Montpellier, Toulouse - Monaco, Nice - Brest, Reims - Nantes, Lille - Rennes in Marseille - Lyon.