11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Dortmundčani po porazu ostajajo točko pred Leipzigom

Nogometaši Borussie iz Dormtunda so v 23. krogu nemškega prvenstva doma izgubili proti Hoffenheimu z 2:3. Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla ima tako še naprej točko zaostanka za črno-rumenimi, ki so četrti na razpredelnici.

Borussia ni izkoristila poraza Leipziga na sobotni tekmi proti Bayernu iz Münchna (1:2) in tako ostaja točko pred moštvom iz Saške.

Dortmundčani so že v drugi minuti prejeli gol, ko je bil iz zahtevnega kota natančen Ihlas Bebou. Domači so med 21. in 25. minuto povedli z 2:1. Najprej je gol dosegel Donyell Malen, nato pa še Nico Schlotterbeck.

Preobrat Hoffenheima na tujem pa je v drugem polčasu prav tako v razmaku štirih minut zrežiral Maximilian Beier (61., 65.). Borussia je nato vse moči usmerila v napad, a se rezultat kljub nekaj lepim priložnostim ni več spremenil.

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po petkovi zmagi proti Mainzu z 2:1 po 23. krogih 61 točk. Bayern je pri 53. Stuttgart je po sobotnem remiju s Kölnom (1:1) tretji in ima 47 točk. Sledijo nogometaši Dortmunda (41) in Leipziga (40).

Na prvi današnji tekmi sta se Eintracht Frankfurt in Wolfsburg razšla z 2:2, ob 19.30 se je začela še tekma med Augsburgom in Freiburgom.