SOBOTA
6°C / 12°C
NEDELJA
5°C / 15°C

IMT dobil "petardo" od vodilnega Partizana, Crvena zvezda do zanesljive zmage proti Novem Pazarju

Po 21. kolu elitnega srbskega nogometa na lestvici ni prišlo do velikih sprememb. Vodilna četverica, ki jo sestavljajo Partizan, Crvena zvezda, Bačka Topola in Čukarički je prišla do zmag proti svojim nasprotnikom, na derbiju iz sredine lestvice pa je Radnički 1923 premagal Vojvodino, s katero se je sedaj točkovno izenačil.

Na prvem srečanju 21. kola je oslabljeni Novi Pazar pred praznimi tribunami gostil Crveno zvezdo. Prvi zadetek na tekmi je v 9. minuti dosegel Dragović, ki je po predložku Kange preskočil obrambo domačinov, in poslal žogo v gol. Rdeče-beli so v končnici prvega polčasa podvojili svojo vodstvo, ko je Kanga, asistent prvega zadetka, zadel enajstmetrovko. Končnih 0:3 pa je v 81. minuti postavil Cherif Ndiaye, ki se je po kotu svojega soigralca najboljše znašel pred vrati, ter odbito žogo pospravil v mrežo. Statistično sta ekipi bili zelo izenačeni, največja razlika pa je bila v tem, da so rdeče-beli izkoristili svoje priložnosti.

Partizan je na zelo zanimivem srečanju gostil IMT Novi Beograd. Po dobrem prvem polčasu so črno-beli z goloma Severine in Kovačevića vodili z 2:0. Gostje so v začetku drugega polčasa po avtogolu Markovića prišli do zmanjšanja vodstva, nekaj trenutkov kasneje pa so bili zelo blizu izenačenja, ko je Miloš Luković iz razdalje zadel okvir vrat. V 67. minuti je Partizan še povišal vodstvo, saj so po igranju z roko prišli do enajstmetrovke, katero je uspešno realiziral Ghayas Zahid. IMT je v nadaljevanju ostal brez kaznovanega Vladimira Radočaja, ki je igro zapustil v 77. minuti. Kljub igralcu manj so si gostje priigrali enajstmetrovko, katero je uspešno izkoristil Miloš Luković. Do konca tekme so se borili za točko, a je dvome o zmagovalcu razrešil Kastiljo, ki je po protinapadu zatresel mrežo IMT-ja. Za končnih 5:2 pa je poskrbel Goh, ki je uspel zadeti na svojem debiju za Partizan.

Čukarički je proti ekipi Železničar Pančevo kljub igralcu več po polčasu zaostajal z 0:1, nato pa so dokazali, zakaj sodijo v zgornji del lestvice. V 74. in 87. minuti sta zadela Docić in Stojanović, ter svoji ekipi prinesla popolni preobrat, ter nove tri točke.

Nogometaši Radničkega 1923 so na svojem stadionu Čika Dača z 2:1 premagali Vojvodino, mož odločitve pa je v 85. minuti tekme bil Miloš Ristić, ki je iz enajstmetrovke premagal vratarja Vojvodine.

Spartak je doma z minimalno razliko izgubil od ekipe Mladost Lučani, edini gol na tekmi pa je v 67. minuti dosegel Patrick Friday Eze. Radnik Surdulica je v gosteh pri Bački Topoli izgubila z 0:1, z enakim rezultatom pa je Radnički Niš doma premagal Javor.

Zadnjo tekmo 21. kola pa sta odigrala Voždovac in Napredak. Trenutek odločitve se je zgodil v 77. minuti, ko je Ljubomirac poslal odlično žogo do Majdevca, ta pa je z natančnim strelom z glavo premagal vratarja Voždovca, in postavil končnih 1:2 za Napredak.