8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Inter po zmagi v Neaplju znova na vrhu lestvice

Milanski Inter je na osrednji tekmi 14. kroga italijanskega nogometnega prvenstva v Neaplju zmagal s 3:0 in se vrnil na vrh razpredelnice. Pred drugouvrščenim Juventusom ima dve, pred tretjeuvrščenim Milanom pa šest točk prednosti.

Zasedba iz lombardijske prestolnice je v Neaplju prikazala zelo zrelo predstavo. Povedla je v končnici prvega polčasa po "projektilu" Turka Hakana Calhanogluja z 20 metrov. Na 2:0 je v 62. minuti po kombinirani akciji in "slalomskem vložku" povišal Nicolo Barella, končni izid pa je v 85. minuti postavil Francoz Marcus Thuram.

Danes so bile še štiri tekme. Nogometaši iz Vidma so bili tik pred zmago proti tekmecem iz Verone, ki so izenačujoči gol za končni izid 3:3 dosegli v šesti minuti sodnikovega podaljška. Udinese je na dosedanjih tekmah dosegel le eno zmago, devetkrat remiziral in doživel štiri poraze.

Za ekipo iz Vidma je od 66. minute igral slovenski reprezentant Sandi Lovrić. Jaka Bijol je poškodovan, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Udineseja. Za gostitelje je dva gola dosegel Lorenzo Lucca, prvega v 30., drugega v 72. minuti, prvi gol pa je zabil Christian Kabasele (16.). Za nogometaše iz Verone so zadeli Milan Đurić (37.), Cyril Ngonge (61.) in Thomas Henry (90+6.).

Lecce in Bologna sta se razšla z neodločenim izidom 1:1. Fiorentina je zanesljivo premagala zadnjeuvrščeno Salernitano s 3:0, Roma pa je po hudem boju v gosteh ugnala Sassuolo z 2:1.

Juventus je na uvodni tekmi kroga v petek zmagal v Monzi z 2:1. V soboto sta se Genoa in Empoli razšla z 1:1, Lazio je doma premagal Cagliari z 1:0, Milan pa Frosinone s 3:1.

V ponedeljek bo še zadnja tekma 14. kroga med Torinom in Atalanto iz Bergama.