13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Inter v sodnikovem dodatku do zmage v Vidmu

Nogometaši Interja so v 31. krogu serie A dosegli še 26. zmago. V Vidmu so se veselili z 2:1 in na vrhu razpredelnice prednost pred mestnim tekmecem Milanom povišali na 14 točk ter se močno približali naslovu. Udinese ostaja 15. in se še naprej bori za obstanek v družbi najboljših.

Ekipa iz Vidma, pri kateri je Jaka Bijol odigral celo tekmo, Sandi Lovrič pa je vstopil v 62. minuti, je bila na pravu presenečenja. Kljub dominaciji Interja je domače v 40. minuti v vodstvo popeljal 22-letni Srb Lazar Samardžić, izjemno slabo pa je pri golu posredoval tudi vratar Yann Sommer.

Inter je izenačil šele v 55. minuti, potem ko je z enajstih metrov zadel Turek Hakan Calhanoglu. Šele v peti minuti sodnikovega dodatka pa je zmago Interju, ki je imel veliko premoč, priigral Davide Fratessi, ki je priložnost za igro dobil šele v 68. minuti.

Za odločilčni gol je najbolj zaslužen Lautaro Martinez, ki je odlično streljal z razdalje, vratar Maduka Okoye je žogo s pomočjo vratnice sicer vrnil na igrišče, pri odbiti žogi pa se je najbolje znašel Fratessi in poskrbel, da je Udinese še sedmič zaporedoma doma ostal brez zmage.