5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Juventus ob zadnji Chiellinijevi domači tekmi le remiziral z Laziem

Nogometaši Juventusa so v 37. krogu italijanskega prvenstva doma igrali 2:2 proti Laziu. Od domačih navijačev se je po 18 letih poslovil 37-letni branilec Giorgio Chiellini.

Chiellini je z Juventusom osvojil devet naslovov državnega prvaka in še kopico drugih lovorik, tokrat pa je ob stoječih ovacijah igrišče simbolično zapustil v 18. minuti in kapetanski trak predal Paulu Dybali. A tudi argentinski reprezentant bo po koncu sezone zapustil staro damo, potem ko se je klub odločil, da z njim ne podaljša pogodbe.

Argentinec je pri Juventusu sedmo sezono, ob koncu tekme (igro je zapustil v 78. minuti) pa so ga po objemih z navijači oblile solze. Njemu je zadetek v prvem polčasu namenil Dušan Vlahović, ki je svoj 24. zadetek (je drugi strelec lige za Lazievim Cirom Immobilejem, ki je pri 27 golih) proslavil z značilno Dybalovo gesto.

Drugi gol za Juventus je v 36. minuti dosegel Alvaro Morata, potem pa je Alex Sandro v 51. minuti zabil avtogol, točko Rimljanom, ki so si zagotovili igranje v evropski ligi, pa je priigral Sergej Milinković-Savić v 96. minuti.

Juventus, katerega navijači so po koncu tekme izžvižgali predsednika Andreo Agnellija, si je že pred tem s četrtim mestom priigral ligo prvakov, tako kot Napoli, Inter in Milan. Slednja sta še v boju za državnega prvaka, pri čemer Inter Samirja Handanovića pred zadnjim krogom zaostaja za dve točki.

V zadnjem krogu bo Milan gostoval pri Sassuolu, Inter pa bo doma igral proti Sampdorii, ki je na prvi današnji tekmi s 4:1 odpravila Fiorentino.