8°C / 16°C
PONEDELJEK
5°C / 15°C

Juventus v enem dnevu prejel dve boleči zaušnici

Šestintridesetkratni italijanski nogometni velikan Juventus je danes prejel dve boleči zaušnici. Prvo je prejel od italijanske nogometne zveze (FIGC), ki mu je zavoljo nepravilnosti pri poslovanju v zadnjih letih odvzela deset točk, drugo pa mu je primazal Empoli po zmagi s 4:1 na zadnji tekmi 36. kroga italijanskega prvenstva.

Nogometni velikan iz Torina je po današnji kazni izgubil mesto v ligi prvakov v sezoni 2023/24. Po točkovnem odbitku je z drugega zdrsnil na sedmo mesto, dodatno sol na rano pa mu je potresel še Empoli.

Toskanska ekipa ji je že v prvem polčasu zabila dva gola, potem ko sta med 18. in 21. minuti dosegla Francesco Caputo z 11-metrovke in Sebastiano Luperto. V začetku drugega polčasa je Caputo povišal na 3:0, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa še Roberto Piccoli. Edini gol za "odsotno" staro damo iz Torina je dosegel Federico Chiesa v končnici rednega dela.

Slovenski reprezentant Petar Stojanović je večino tekmo spremljal na klopi za rezervne igralce. V igro je vstopil v 88. minuti, njegov klubski kolega Lovro Štubljar pa ni bil v kadru toskanske ekipe na današnji tekmi.

Napoli je dva kroga pred koncem trdno v vodstvu s 86 točkami. Na drugem je po "novem obračunu" Lazio z 68, na tretjem Inter s 64, na četrtem Milan s 64, na petem Atalanta z 61, na šestem Roma s 60, na sedmem pa Juventus z 59 točkami.

Napoli se bo v zadnjih dveh krogih pomeril z Bologno in Sampdorio, Lazio s Cremonesejem in Empolijem, Inter z Atalanto in Torinom, Milan z Juventusom in Verono, Atalanta z Interjem in Monzo, Roma s Fiorentino in Spezio, Juventus pa z Milanom in Udinesejem.