5°C / 17°C
TOREK
9°C / 18°C

Juventusu po golu Vlahovića torinski derbi

Nogometaši Juventusa so v 10. krogu italijanskega prvenstva v gosteh premagali Torino z 1:0. Torinski derbi je odločil Dušan Vlahović in črno-belim vsaj začasno zagotovil sedmo mesto na ligaški lestvici.

Skupno že 155. torinski derbi v serie A je bil ves čas izenačen, bolj odločni pa so bili gosti. Obračun je odločil šesti zadetek Vlahovića v prvenstvu, potem ko se je srbski napadalec najbolj spretno odzval po kotu in iz bližine dosegel edini gol na tekmi.

Juventus je s 16 osvojenimi točkami sedmi na lestvici, medtem ko Torino ostaja 11.

Na prvem današnjem obračunu je Empoli na domači zelenici z 1:0 ugnal Monzo in napredoval na deseto mesto. Petar Stojanović je za domačine igral 61 minut in v 17. prejel rumeni karton, Lovra Štubljarja pa zaradi poškodbe vnovič ni bilo v kadru Empolija. Edini gol na tekmi je dosegel Nicolas Haas v 11. minuti.

Ob 20.45 bo še obračun drugouvrščene Atalante (21 točk) in devetega Sassuola (12). Z zmago bi ekipa iz Bergama vsaj začasno skočila na vrh prvenstvene lestvice, kjer je Napoli s 23 točkami.

V nedeljo bo Inter Samirja Handanovića gostil Salernitano, Lazio pa Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića. Preostale tekme so Spezia - Cremonese, Napoli - Bologna ter Verona - Milan. Krog se bo v ponedeljek zaključil z obračunoma Sampdoria - Roma in Lecce - Fiorentina.