8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Lille v izdihljajih do točke proti PSG

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 16. krogu francoske lige gostovali v Lillu in igrali 1:1.

Enega derbijev kroga sta igrala Lille in vodilni Paris Saint-Germain. Parižani so povedli v 66. minuti, Kylian Mbappe je svoj 16. gol sezone dosegel z bele pike v 66. minuti. Že v sodniškem dodatku pa je Lille prišel do točke, potem ko je zadel Jonathan David.

Marseille je z 2:1 ugnal Clermont, oba gola so domači zadnjeuvrščeni ekipi zabili v prvem polčasu. Strelca sta bila Michael Murillo in Amine Harit.

Na prvi nedeljski tekmi je Nantes doma izgubil proti Brestu z 0:2, Lorient proti Strasbourgu z 1:2, Metz pa proti Montpellieru z 0:1. Toulouse in Rennes sta se razšla brez zadetkov.

V soboto je Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je na domačem igrišču premagal drugouvrščeno ekipo lige. Zasedbo iz Nice je odpravil s 3:1. Lens je z 20 odpravil Reims.

Na lestvici vodi PSG s 37 točkami, sledijo Nice (32), Monaco (30), Lille in Brest (po 28). Le Havre je 10. z 19 točkami.