8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Liverpool z igralcem več ob koncu do zmage in prvega mesta

Nogometaši Liverpoola so v 16. krogu angleškega prvenstva v gosteh z 2:1 premagali Crystal Palace in se začasno zavihteli na vrh lestvice. Londončani so v drugem polčasu sicer povedli, Liverpool pa je nato izkoristil igralca več na igrišču in vknjižil 11. zmago v sezoni.

Čeprav so imeli rdeči iz Liverpoola že pred izključitvijo Jordana Ayewa v 75. minuti bistveno višjo posest in so prevladovali na zelenici, so domači povedli v 57. minuti po enajstmetrovki Jean-Philippa Matete.

Po drugem rumenem kartonu Ayewa pa so nogometaši iz mesta Beatlov pripravili preobrat. Takoj po izključitvi je 11. zadetek v sezoni dosegel Mohamed Salah, za zmago pa je takoj po izteku 90 minut zadel še Harvey Elliott. V sodnikovem dodatku je zadel še Luis Diaz, a so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

Na lestvici ima Liverpool s tekmo več 37 točk oziroma eno več od Arsenala. Dvaintrideset jih je zbrala Aston Villa, Manchester City pa 30.

Arsenal bo v 16. krogu drevi gostoval pri razpoloženi Aston Villi (18.30), Manchester City pa v nedeljo čaka gostujoči dvoboj proti Lutonu.

Na preostalih današnjih tekmah je Manchester United na domačem igrišču visoko izgubil proti Bournemouthu z 0:3. Za goste je že po dobrih štirih minutah zadel Dominic Solanke, v drugem polčasu pa sta končni izid postavila rezervist Philip Billing (68.) in Marcos Senesi (73.).

Rdeči vragi so po sedmem porazu ostali na šestem mestu s 27 točkami, Bournemouth pa je po peti zaporedni tekmi brez poraza in tretji zaporedni gostujoči zmagi napredoval na 13. mesto.

Brighton in Burnley sta se popoldne razšla brez zmagovalca (1:1), zadnji Sheffield United je premagal Brentford z 1:0, z 1:1 pa sta se razšla tudi Wolverhampton in Nottingham Forest.

V nedeljo pa bodo še tekme Everton - Chelsea, Fulham - West Ham in Tottenham - Newcastle.