6°C / 16°C
4°C / 16°C
6°C / 18°C

Lorient še naprej preseneča

Nogometaši Lorienta so še naprej najprijetnejše presenečenje francoske nogometne lige. V 9. krogu so zabeležili že sedmo zmago, na domačem igrišču so z 2:1 premagali Lille in obdržali tretje mesto na prvenstveni razpredelnici. Za vodilnim PSG-jem zaostajajo le tri točke, za drugouvrščenim Marseillom pa dve.

Videti je sicer bilo, da tokrat ne bodo vknjižili vseh treh točk, saj je Lille držal neodločen izid vse do 87. minute in imel tudi igralca več na igrišču. A za veselje na stadionu je nato vendarle poskrbel rezervist Theo Le Bris.

Uspešen je bil tudi Monaco, ki se je z zmago 4:1 proti Nantesu prebil na peto mesto lestvice. Vprašanje zmagovalca je rešil že v prvem polčasu, dobil ga je z izidom 3:0. V drugem delu je Wissam Ben Yedder dosegel še svoj tretji gol na tekmi, gosti pa so poraz le še ublažili.

Gostujočo zmago je vknjižil Clermont, s 3:1 je bil boljši od zadnjeuvrščenega Ajaccia, tudi on je do zmage prišel v zaključku tekme, saj je zadnja dva gola dosegel v 89. minuti oziroma sodnikovem dodatku. Toulouse je doma s 4:2 ugnal Montpellier, na tekmah Auxerre - Brest in Troyes - Riems pa zmagovalca ni bilo.