11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Maccabi Haifa v osmini finala konferenčne lige

Nogometaši Maccabija Haife so se prebili v osmino finala konferenčne lige. Izraelci so na povratni tekmi šestnajstine finala v gosteh pri Gentu igrali 1:1. Prvo tekmo je Maccabi doma dobil z 1:0.

Maccabi je tekmo, kjer je bil glavni sodnik Matej Jug, v Gentu dobro začel in povedel že v četrti minuti, ko je zadel Frantzdy Pierrot. V 69. minuti je Tarik Tissoudali poskrbel za izenačenje, dodatne možnosti Belgijcem pa je dala še izključitev Daniela Sundgrena v 72. minuti. A številčne prednosti, čeprav so imeli precej več strelov na tekmi, gostitelji niso izkoristili.

V četrtek bodo še preostale povratne tekme 1/16 finala. Bodö/Glimt Nina Žuglja bo igral proti Ajaxu (prva tekma 2:2), Dinamo Zagreb proti Betisu (1:0), Ludogorec proti Servettu (0:0), Eintracht Frankfurt proti Unionu SG (2:2), Ferencvaros proti Olympiakosu (0:1), Legia Varšava Blaža Kramerja proti Moldeju (2:3), Slovan Bratislava Kenana Bajrića pa proti graškemu Sturmu Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata (1:4).

Tudi zmagovalci teh dvobojev se bodo prebili v osmino finala, kjer so že zmagovalci skupin konferenčne lige: Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Brugge, Aston Villa, Fiorentina, Paok in Fenerbahče Mihe Zajca.

Žreb parov osmine finala bo v petek. Tekme najboljše 16-erice bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Atenah 29. maja.