5°C / 17°C
SREDA
7°C / 14°C

Napoli do zmage na zadnji domači tekmi Insigneja

Napoli je v 37. krogu italijanske nogometne lige s 3:0 (1:0) premagal Genoo, pri kateri vratar Rok Vodišek ni dobil priložnosti za igro. Genoa je s tem dokončno izpadla v drugo ligo, Lorenzo Insigne pa je na svoji 433. tekmi za Neapeljčane prispeval 122 gol na svoji zadnji domači tekmi na stadionu Diega Maradone v dresu Napolija.

Zabil ga je v 65. minuti za 2:0 v drugem poskusu z enajstmetrovke, dosojene po roki v kazenskem prostoru gostov. Prvič je zadel vratnico, a je odbito žogo v mrežo pospravil podajalec pri prvem zadetku Giovanni Di Lorenzo, ki pa je prehitro stekel v kazenski prostor, tako da so kazenski strel morali ponoviti.

Prvi zadetek za Napoli je dosegel Victor Osimhen (32.), rezervist Stanislav Lobotka je v 81. minuti postavil končni izid. Napoli je tretji na prvenstveni lestvici, dve točki zaostaja za Interjem in štiri za vodilnim Milanom.

Pred tem je Bologna doma izgubila s Sassuolom z 1:3 (0:1), dva gola je v dvoboju ekip s sredine lestvice dosegel Gianluca Scamacca.

Danes bosta na sceno stopila oba pretendenta za končno zmago v serie A. Vodilni Milan bo ob 18. uri gostil Atalanto, drugouvrščeni Inter nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića, ki za mestnim tekmecem zaostaja dve točki, pa bo ob 20.45 gostoval v Cagliariju.

Predzadnji krog v serie A se bo končal v ponedeljek, ko bosta na sporedu tekmi Sampdoria - Fiorentina in Juventus - Lazio.