6°C / 16°C
4°C / 16°C
6°C / 18°C

Nogometaši Atletica Madrida so vpisali peto zmago

Nogometaši Atletica Madrida so vpisali peto zmago v španskem prvenstvu, Jan Oblak pa je moral tudi na četrti tekmi v LaLigi pred domačimi gledalci po žogo v svojo mrežo.

Atletico je zmagal z 2:1, skočil na četrto mesto na lestvici, glavne zasluge za vse tri točke pa si lahko lasti Jan Oblak, ki je v zaključku tekme dvakrat odlično posredoval.

V 77. minuti je žogo po močnem strelu Aleixa Garcie odbil v vratnico, v 87. minuti pa je strel istega igralca preusmeril v kot.

Oblak je v tej sezoni trikrat ohranil mrežo nedotaknjeno, a še nikoli pred domačimi gledalci. Tudi na tekmi lige prvakov proti Portu je moral enkrat po usnje v lastno mrežo.

Oba zadetka za Atletico je dosegel Angel Correa, in sicer na začetku obeh polčasov, na 2:1 pa je v 66. minuti znižal Rodrigo Riquelme. Oblak je bil ob njegovem strelu z razdalje brez moči, saj je žoga na poti do mreže zadela domačega obrambnega igralca in spremenila smer.

Atletico Madrid bo oktobra v LaLigi le enkrat igral doma (Rayo Vallecano) ter trikrat gostoval (Atletic Bilbao, Betis, Cadiz). Naslednja tekma ga čaka v sredo doma proti Bruggeu v ligi prvakov.

Danes sta na sporedu še dvoboja Sevilla - Athletic Bilbao in Getafe - Real Madrid, v nedeljo sledijo Real Valladolid - Betis Sevilla, Cadiz - Espanyol, Real Sociedad - Villarreal in Barcelona - Celta Vigo, 8. krog pa se bo končal v ponedeljek s tekmo Elche - Mallorca.