14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Nogometaši Nice zapravili priložnost za skok na vrh

Nogometaši Nice so doživeli prvi poraz v francoskem prvenstvu in zapravili priložnost, da bi se vsaj za 24 ur povzpeli na vrh razpredelnice. Nantes jih je premagal 1:0.

Nica ostaja pri 29 točkah oziroma osmih zmagah, kar pomeni, da lahko vodilni PSG v nedeljo z zmago proti Le Havru slovenskega trenerja Luke Elsnerja, poviša prednost na štiri točke. Dvoboj je na sporedu ob 13. uri.

Na drugi današnji tekmi je Lens poglobil krizo Lyona. Po porazu 0:6 sredi tedna proti Arsenalu je doma zmagal s 3:2. Junak je bil Poljak Przemyslaw Frankowski z dvema zadetkoma, tudi odločilnim v 77. minuti.

Za Lens, ki je v uvodnih petih krogih sezone zbral le eno točko, je to četrta zmaga v petih nastopih. Poraza ne pozna že devet srečanj. Strelec edinega zadetka je bil Florent Mollet v 25. minuti.

Na drugi strani je Lyon doživel osmi poraz na 13 tekmah in ostaja na zadnjem mestu, pet točk oddaljen od mesta za obstanek v ligue 1. Hkrati je klub brez trenerja po odhodu Italijana Fabia Grossa, ki je na klopi zdržal zgolj dva meseca.

Ena tekma je bila že v petek, Reims je z 2:1 premagal Strasbourg, preostale pa bodo v nedeljo. Pari so Brest - Clermont, Monaco - Montpellier, Toulouse - Lorient, Lille - Metz in Marseille - Rennes.