7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Osimhen in Kvarachelia junaka nove Napolijeve zmage

Nogometaši Napolija nadaljujejo lov na svoj tretji naslov italijanskega prvaka, prvega po sezoni 1989/90. Neapeljčani so tokrat v 12. krogu zanesljivo odpravili Sassuolo s 4:0 in imajo ob tekmi več šest točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Milanom.

Dvoboj v Neaplju na stadionu Diega Armanda Maradone, že pokojni Argentinec je Napoli tudi popeljal do obeh dosedanjih naslovov, je bil odločen že po prvem polčasu.

V glavnih vlogah sta bila Victor Osimhen, ki je dosegel prva dva zadetka na tekmi, in Hviča Kvarachelia, ki je bil podajalec pri obeh omenjenih golih, sam pa ga je prispeval še v 36. minuti. Zmago je v 77. minuti potrdil Osimhen, ki je tako tekmo končal s "hattrickom".

Nigerijski napadalec je zdaj s sedmimi zadetki na prvem mestu strelcev izenačen z Markom Arnautovićem iz Bologne, gruzijski mladenič Kvarachelia pa ima zadetek manj, ob tem pa pet podaj, s čimer je tretji najboljši podajalec lige za Sergejem Milinković-Savićem iz Lazia in Gerardom Deuloufeom iz Udineseja.

Danes bo ob 18.00 Lecce gostil Juventus, Inter Milano s Samirjem Handanovićem pa ob 20.45 Sampdorio.

Nedeljski spored bo odprl Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, ki bo gostil Atalanto, Spezia bo igrala proti Fiorentini, Cremonese proti Udineseju Jake Bijola in Sandija Lovrića, Lazio proti Salernitani, Torino pa proti Milanu.

V ponedeljek bosta še tekmi Verona - Roma in Monza - Bologna.