13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

Petarda Crvene zvezde prekinila zmagovalni niz Radničkega 1923

V zelo zanimivem 26. kolu elitnega srbskega nogometa je ekipa Mladost Lučani prišla do točke proti Partizanu, na derbiju kola pa je Crvena zvezda s kar 5:0 premagala Radnički 1923, ki je pred tokratnim obračunom vpisal kar sedem zaporednih zmag v prvenstvu.

Prvo tekmo kola sta v Surdulici odigrala domači Radnik in IMT. V bitki za obstanek lige je tokrat bil boljši IMT, ki je zmagal z minimalnih 0:1, mož odločitve pa je v 72. minuti bil Aleksander Lutovac.

V Lučanih je ekipa Mladost gostila drugouvrščeni Partizan. Domačini so v prvem polčasu bili zelo razigrani, dobro igro pa so tudi uspeli kronati z zadetkom. V 44. minuti tekme je Varjačić z dobrim predložkom zadel Bojića, ta pa je z glavo premagal gostujočega vratarja Jovanovića. Črno-beli so le uspeli izenačiti v 84. minuti, ko je Zahid lepo asistiral Stamenkoviću za končnih 1:1.

Crvena zvezda je na stadionu Rajka Mitića pred 20.000 navijači gostila ekipo Radnički 1923, ki je pred tokratnim srečanjem bil v odlični formi, saj je uspel vpisati kar sedem zaporednih zmag v prvenstvu.
Rdeče-beli so do 20. minute tekme z goloma Stamenića in Ndiayeja vodili že z 2:0. Gostje so si zelo otežili delo v drugem polčasu, saj je v 48. minuti tekme bil izključen Slobodan Simović. Zvezda je izkoristila številčno premoč, ter v drugem polčasu dosegla še tri zadetke. Ndiaye, In-beom in Katai so poskrbeli, da je semafor ob koncu tekme kazal 5:0.
Dvoboj med Voždovcem in Čukaričkem se je končal z rezultatom 1:1, strelca pa sta bila razpoloženi napadalec Čukaričkega Luka Adžić, in Vladimir Miletić, ki je zabeležil svoj prvi zadetek v srbski Superligi.

Zelo zanimivo srečanje sta prikazala tudi domači Spartak in Bačka Topola, saj so gledalci videli kar 6 zadetkov. Gostje so do 54. minute vodili s kar 0:3, s čimer so prisili Spartak, da začne igrati napadalnejši nogomet. Domači so v 58. in 65 minuti dosegli dva zadetka in se približali le na en zadetek zaostanka. Hladen tuš za domače je bila izključitev Martinovića v 67. minuti, kar je Bačka Topola uspela izkoristiti, saj so dodali še en zadetek v 73. minuti, ko je strelec ponovno bil Ćirković. Tekma se je končala z rezultatom 2:4 v korist Bačke Topole.

Vojvodina je na domačem terenu uspela premagati Novi Pazar, edini gol na tekmi pa je v 85. minuti dosegel Njegoš Petrović. Javor je na zelo pomembni tekmi za obstanek v ligi z minimalnih 0:1 premagal Železničar Pančevo. Napredak je na zadnji tekmi 26. kola z 1:0 premagal ekipo Radnički iz Niša. Sodnik Lazar Lukić je v 99. minuti tekme dosodil enajstmetrovko za Radnički, a ga je po ogledu VAR posnetka razveljavil.