4°C / 15°C
TOREK
4°C / 18°C

Poraz in remi za slovenske nogometaše v Italiji

Nogometaši Salernitane, katere člane je tudi Domen Črnigoj, so v 22. krogu italijanske lige v gosteh izgubili z Verono z 0:1.

Sampdoria Martina Turka in milanski Inter Samirja Handanovića sta se razšla z 0:0.

V Veroni so gosti sicer imeli žogo dve tretjini v posesti, vendar so domači dosegli edini veljaven zadetek na dvoboju ekip iz spodnjega dela lestvice. Njegov avtor je bil v 31. minuti Cyril Ngonge. Črnigoj je za Salernitano igral do 56. minute.

V Genovi je Sampdoria gostila Inter. Favoriti iz Milana so močno prevladovali v posesti žoge in številu strelov, toda mreže domačih ni so zatresli. Dela jim sicer ni oteževal mladi vratar Turk, ki je obsedel na klopi za rezerve. Takšno "vlogo" je imel tudi Handanović pri Interju.

Že v petek je Milan za 1:0 premagal Torino, v soboto sta se Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ter Spezia Tia Cipota razšla z 2:2, Lecce in Roma z 1:1, Lazio pa je doma izgubil z 0:2 proti Atalanti.

V nedeljo je najprej Udinese Sandija Lovrića in Jake Bijola igral 2:2 s Sassuolom, pri čemer je Bijol prispeval gol in podajo. Bologna je doma klonila pred Monzo z 0:1, Juventus je z 1:0 ugnal Fiorentino, vodilni Napoli pa s 3:0 Cremonese.

Spet sta pri Neapeljčanih svoje opravila Victor Osimhen in Hviča Kvarachelia, oba sta dosegla po en zadetek. Osimhen je zdaj že pri 17 golih v sezoni in je zanesljivo prvi strelec lige, medtem ko je Gruzijec dosegel deveti gol, s katerim je četrti med strelci, z devetimi asistencami pa je prvi podajalec lige.

Napoli ima na vrhu lestvice 59 točk, Inter je pri 44, sledijo pa Atalanta, Roma in Milan s po 41.