7°C / 16°C
5°C / 15°C
5°C / 19°C

Real premagal Valencio, Barcelona še s petimi točkami prednosti

Nogometaši madridskega Reala so danes odigrali zaostalo tekmo 17. kroga domačega prvenstva.

Proti Valencii so zmagali z 2:0. To pomeni, da ima Barcelona na vrhu lestvice zdaj ob enakem številu odigranih tekem pet točk naskoka.

Tradicionalna tekmeca sta 17. krog dokončala z zamudo, ker sta pred 14 dnevi igrala na turnirju španskega superpokala. Katalonci so svoj del naloge v sredo opravili dobro, z nekaj malega težavami (ob koncu so si zabili avtogol za bolj napeto končnico) so premagali Betis z 2:1. To je pomenilo, da je bila prednost ob tekmi več že osem točk (50-42).

Madridčani so imeli danes priložnost, da zaostanek spet spravijo na pet točk. Na koncu so to tudi uresničili, imeli so izrazito terensko premoč. Gol Antonia Rüdigerja v prvem polčasu sicer zaradi prekrška v napadu ni obveljal, sta pa nato v nadaljevanju zadela Marco Asensio in Vinicius Junior, tako da je madridska ekipa - ob rdečem kartonu za gostujočega Gabriela Paulisto v 72. minuti - tekmo rutinsko pripeljala do treh točk.

Po polnem krogu ima katalonski velikan tako 50 točk, Real Madrid 45, sledijo pa Real Sociedad (39), Atletico Madrid (34) ter Villarreal in Betis (po 31).