7°C / 17°C
5°C / 17°C
9°C / 18°C

Realu spodrsnilo proti Gironi, le še točka prednosti pred Barco

Nogometaši madridskega Reala so v tekmi 12. kroga španske lige igrali le neodločeno 1:1 proti Gironi. S točko so se sicer vrnili na prvo mesto lestvice, toda zdaj imajo le še eno točko prednosti pred velikim tekmecem Barcelono.

Madridčani so se danes pomerili z Girono, ki je bila pred dvobojem predzadnja na lestvici. A statusa favorita domačim ni uspelo upravičiti, dolgo so se mučili s trdoživimi in v obrambi zelo discipliniranimi tekmeci. Strli so jih šele z zadetkom Viniciusa v 70. minuti.

A je deset minut pozneje ogled posnetka Var pokazal, da je Marco Asensio igral z roko pred svojim golom, enajstmetrovko pa je izkoristil Cristhian Stuani. Domači so sicer v 90. minuti še enkrat spravili žogo v mrežo, toda spet je posredoval Var in pokazal, da je pred udarcem Rodryga vratar gostov žogo že imel pod nadzorom, tako da zadetek ni obveljal.

V maratonskem sodnikovem dodatku pa je Girona zdržala nalete domačih, ki so tako dobili le točko.

Zdaj so pri 32, Barca ima eno manj. V soboto je katalonska ekipa tesno z 1:0 premagala Valencio, edini gol je zvezdnik blaugrane Robert Lewandowski dosegel v sodnikovem dodatku.

Nogometaši Atletica, slovenski vratar Jan Oblak je branil vso tekmo, pa so doživeli drugo hudo razočaranje v tem tednu. Potem ko so v sredo izpadli iz nadaljnjega tekmovanja v ligi prvakov, saj niso izkoristili enajstmetrovke v 98. minuti, so v soboto izgubili še na gostovanju v Cadizu z 2:3, odločilni zadetek pa so domači prav tako dosegli v osmi minuti dodatka.

V prvi današnji tekmi je Osasuna z 2:0 premagala Valladolid, zvečer bosta še tekmi Athletic Bilbao - Villarreal in Real Sociedad - Betis, krog pa se bo končal v ponedeljek z dvobojem Elche - Getafe.