13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

Udinese ob Bijolovi vrnitvi zmagal v Rimu

Nogometaši Udineseja in Lazia so končali 28. krog italijanskega prvenstva. Videmčani so v Rimu slavili z 2:1 in tako vpisali četrto zmago v prvenstvu ter se povzpeli na 13. mesto lestvice.

Videmčani, pri katerih je Sandi Lovrić začel tekmo, Jaka Bijol pa je bil po dolgem okrevanju po poškodbi na klopi za rezervne igralce ter zaigral v 77. minuti, so povedli v 47. minuti prek Lorenza Lucce, za 1:1 je poskrbel avtogol Lautara Giannettija, Oier Zarraga pa je v 51. Udinese spet popeljal v vodstvo z 2:1. To je bil tudi končni izid tekme, na kateri je v 94. minuti Nehuen Perez pri gostih dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

V petek sta Napoli in Torino igrala 1:1, v soboto je Cagliari premagal Salernitano s 4:2, Sassuolo pa Frosinone, za katerega Matjaž Kamenšek Pahič ni igral, z 1:0. Z enakim izidom je bil v gosteh pri Bologni uspešen vodilni Inter iz Milana, Monza pa je v Genovi premagala Genoo s 3:2.

V nedeljo je Lecce izgubil proti Veroni z 0:1, Milan je z 1:0 odpravil Empoli in se prebil na drugo mesto lestvice, potem ko je Juventus igral 2:2 z Atalanto. Izid 2:2 je bil tudi na dvoboju Fiorentine in Rome, pri kateri v ekipi ni bilo Lovra Goliča.

Inter ima na vrhu lestvice 75 točk, Milan je pri 59, Juventus pri 58, Bologna pa pri 51. Udinese ima 27 točk.