12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Udinese z Bijolom in Lovrićem praznih rok iz Lecceja

Nogometaši Udineseja, za katerega igrata tudi slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, so izgubili še tretjo od zadnjih petih tekem v italijanskem državnem prvenstvu. V 32. krogu je bil z 1:0 na domači zelenici boljši Lecce.

Za domačine je edini zadetek dosegel Gabriel Strefezza, ki je v 62. minuti izkoristil enajstmetrovko. Ravno takrat je iz igre odšel Lovrić, ki je tako kot Bijol začel v prvi postavi Videmčanov. Bijol je na zelenici ostal do 86. minute.

Udinese je po porazu ostal na devetem mestu, a bi lahko že v tem krogu padel v drugo polovico uvrščenih, saj od 9. do 13. mesta vlada velika gneča. Ob koncu prvenstva bodo v primeru enakega števila točk o mestih odločale medsebojne tekme.

Trenutno poteka tekma med Spezio Tia Cipota in Monzo.

V 32. krogu bi lahko vodilni Napoli že potrdil naslov prvaka, prvega po sezoni 1989/90. Na vrhu imajo Neapeljčani sedem tekem pred koncem 17 točk naskoka pred rimskim Laziem. Ta bo v nedeljo gostoval pri Interju iz Milana slovenskega vratarja Samirja Handanovića.

Napoli prav tako v nedeljo čaka domača tekma proti Salernitani Domna Črnigoja, za naslov pa ekipa izpod Vezuva potrebuje svojo zmago ter remi ali poraz Lazia.

V soboto bosta tekmi Roma - Milan in Torino - Atalanta.

Preostali slovenski nogometaši bodo igrali v nedeljo. Martin Turk bo z zadnjeuvrščeno Sampdorio gostoval pri Fiorentini, Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja pa bo igral pri Sassuolu.

V nedeljo bosta še tekmi Cremonese - Verona in Bologna - Juventus.