6°C / 16°C
4°C / 16°C
6°C / 18°C

Visoki zmagi Bayerna in Marseilla

Obračun petkratnega evropskega prvaka Bayerna in Plzna se je hitro nagnil na stran Bavarcev, saj so ti že po dobrih 20 minutah vodili s 3:0 po golih Leroya Saneja, Sergea Gnabryja in Sadia Maneja.

Sane je v 51. minuti dosegel še svoj drugi gol na tekmi, osem minut pozneje pa je bilo po zaslugi Erica Maxima Choupo-Motinga že 5:0. Bayern je tako pri treh zmagah, Viktoria pa pri treh porazih.

Tekma v Marseillu se je začela z 20-minutno zamudo zaradi poznega prihoda Portugalcev na stadion. Že v prvi minuti so slednji povedli, zadel je Francisco Trincao. Francozi pa so hitro poskrbeli za preobrat. V 13. in 16. minuti sta zadela Alexis Sanchez in Amine Harit. Pri Sanchezu velja omeniti, da je dosegel gol v ligi prvakov že v dresu četrtega kluba.

Pred tem je bil uspešen tudi v dresih Barcelone, Arsenala in Interja. Bolj "raznovrstna" od njega sta v tem pogledu le Zlatan Ibrahimović, ki je v ligi prvakov zadel v dresih šestih klubov, in Hernane Crespo s petimi.

Antonio Adan je v 23. minuti pri gostih dobil rdeči karton, domači pa so to unovčili v 28. minuti z golom Leonarda Balerdija. Chancel Mbemba je v 84. minuti postavil le še piko na i zanesljivi zmagi. Ta je bila za Marseille prva, Sporting pa je na drugi strani doživel prvi poraz.

V skupini A se od 21. ure naprej merijo Ajax in Napoli ter Liverpool in Glasgow Rangers, v skupini B Brugge in Atletico Madrid Jana Oblaka ter Porto in Bayer Leverkusen.

V skupini C bo Inter Samirja Handanovića gostil Barcelono, v skupini D pa bo Eintracht Frankfurt gostil Tottenham.

Na vseh evropskih tekmah se z minuto molka spomnijo tragedije iz Indonezije, ko je na tekmi med ekipama Arema in Persebaya Surabaya umrlo najmanj 125 ljudi.

Obračun petkratnega evropskega prvaka Bayerna in Plzna se je hitro nagnil na stran Bavarcev, saj so ti že po dobrih 20 minutah vodili s 3:0 po golih Leroya Saneja, Sergea Gnabryja in Sadia Maneja. Sane je v 51. minuti dosegel še svoj drugi gol na tekmi, osem minut pozneje pa je bilo po zaslugi Erica Maxima Choupo-Motinga že 5:0. Bayern je tako pri treh zmagah, Viktoria pa pri treh porazih.