4°C / 16°C
TOREK
6°C / 18°C

Zmaga Napolija, Roma po preobratu slavila v Milanu

Vodilna ekipa dosedanjega dela italijanskega prvenstva Napoli je v 8. krogu gostila Torino in ga premagala s 3:1. Milanski Inter je v obračunu z Romo izgubil z 1:2.

V Neaplju je Andre Frank Zambo Anguissa že v prvih 12 minutah dosegel dva gola za domače, tretjega pa je v 37. prispeval vse opaznejši Gruzijec Hviča Kvarachelia, ki se je tako podpisal pod peti ligaški zadetek sezone. Antonio Sanabria je v 44. minuti zmanjšal zaostanek Torinčanov. Ti ostajajo pri desetih točkah, Napoli pa jih ima na vrhu 20.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je proti Romi povedel v 30. minuti z zadetkom Federica Dimarca, še v prvem polčasu pa je Romo v igro s svojim četrtim golom v sezoni vrnil Paulo Dybala z volejem malce z desne strani. V 76. minuti pa so izbranci Joseja Mourinha poskrbeli za preobrat z golom Chrisa Smallinga, ki je zadel z glavo. Inter je v drugem delu zadel tudi prečko, a na koncu vpisal četrti poraz in za zdaj ostaja sedmi. Roma je vsaj začasno četrta po peti zmagi.

Ob 20.45 bo Empoli Petra Stojanovića, ki bo začel v prvi postavi, in Lovra Štubljarja, ki ga zaradi poškodbe ni v kadru, igral proti branilcu naslova Milanu.

V nedeljo bo Lazio gostil Spezio, Sampdoria bo igrala proti Monzi, Sassuolo proti Salernitani, Lecce proti Cremoneseju, Atalanta proti Fiorentini, Juventus pa proti Bologni.

V ponedeljek bosta krog končala Verona in Udinese z Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem.