13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Bačka Topola se približuje Partizanu, Zvezda remizirala proti Vojvodini

V 32. kolu srbske Superlige je Crvena Zvezda remizirala proti Vojvodini, Partizan pa je na domačem terenu izgubil proti razigrani Bački Topoli z 1:2, ki se mu je sedaj približala le na štiri točke zaostanka. V skupini za obstanek pa je poraz tokrat zabeležil le Radnik iz Surdulice, kateri bo po vsej verjetnosti izpadel v nižji rang tekmovanja, ostala srečanja v tej skupini pa so se končala z remijem.

Na zelo zanimivem derbiju za drugo mesto sta se v Beogradu pomerila domači Partizan in Bačka Topola. Gostje so povedli v 29. minuti tekme, ko je z neposredne bližine Ćirković premagal vratarja Aleksandra Jovanovića. Črno-beli so šest minut kasneje izenačili z odličnim golom Birbasa Natha, ki je zadel s prostega strela. V 76. minuti je rezervist Bačke Topole Jovanović zadel z glavo za 1:2, štiri minute kasneje pa so ostali tudi brez izključenega Nemanje Jorgića. Partizan je izenačil v 84. minuti tekme po golu Castille z glavo, a so sodniki po ogledu VAR posnetka zadetek razveljavili. Bačka Topola sedaj za Partizanom zaostaja le za štiri točke.

Vojvodina je gostila vodilno ekipo lige Crveno zvezdo, ki je tokratno srečanje začela z mešano postavo, saj so tekmo začeli nekateri igralci, ki v preteklosti niso dobivali toliko priložnosti. Na zelo zanimivem srečanju z velikim številom priložnosti gledalci niso videli zadetkov, saj sta se z odličnimi obrambami izkazala tako vratar Crvene zvezde Glazer, kot na drugi strani Carević.

So pa gledalci več golov videli na srečanju Čukarički – Mladost Lučani. Gostje iz Lučanov so povedli v 17. minuti tekme, a so nato nogometaši Čukaričkega uspeli do konca tekme kar štirikrat premagati vratarja Mladosti.
Železničar iz Pančeva je proti Radničkemu iz Niša vodil vse do 92. minute tekme, ko je gol dosegel Vanja Ilić in tako šokiral domače navijače iz Pančeva, saj se bo njihova ekipa še morala zelo boriti za obstanek v ligi.

Srečanje med Voždovcem in Spartakom se je končalo brez zadetkov, Novi Pazar je v gosteh z 1:4 premagal Radnik iz Surdulice, Javor pa je kljub izključitvi Manojlovića uspel remizirati proti IMT-ju.

Napredak je na domačem terenu izgubil proti Radničkemu 1923, kateremu dobro kaže v borbi za evropska mesta. Gostje so z 1:4 premagali Napredak, in se sedaj nahajajo na visokem četrtem mestu.