9°C / 16°C
PONEDELJEK
6°C / 16°C

Barcelona po zmagi nad Atleticom znova na +11

Nogometaši Barcelone so na osrednji tekmi 30. kroga španskega prvenstva na stadionu Camp Nou premagali Atletico Madrid z 1:0. Katalonska ekipa ima osem krogov pred koncem elitnega ligaškega tekmovanja na španskih tleh lepo prednost pred obema kluboma iz Madrida: Real zaostaja 11, Atletico pa 16 točk.

Šestindvajsetkratni španski prvak iz katalonske prestolnice je zmagoviti gol dosegel v končnici prvega polčasa, ko je slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka po podaji Brazilca Raphinhe premagal Ferran Torres.

Drugouvrščeni madridski Real je v soboto vpisal dvajseto zmago v španskem prvenstvu, potem ko je na stadionu Santiago Bernabeu ugnal Celto z 2:0. Prvi zadetek je dosegel Marco Asensio v 41. minuti, na začetku drugega polčasa pa je končni izid postavil Brazilec Eder Militao.

Pomembno zmago v boju za ligo prvakov je zabeležil Real Sociedad, ki je doma po zaostanku 0:1 premagal Rayo Vallecano z 2:1. Četrtouvrščena baskovska ekipa ima pred petouvrščenim Betisom, ki je v soboto klonil proti Osasuni z 2:3, šest točk naskoka.

Athletic Bilbao je v Almerii zmagal z 2:1, Valladolid je bil boljši od Girone z 1:0, na petkovi uvodni tekmi pa sta se Espanyol in Cadiz razšla brez golov.

Na današnji prvi tekmi je Valencia v gosteh ugnala Elche z 2:0. Ob 18.30 se bo pričela tekma Mallorca - Getafe, ob 21. uri pa Sevilla - Villarreal.