12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Bayern in Dortmund zmagala, razlika še vedno +2 za Bavarce

V nemški nogometni ligi je po dobri polovici tekem 27. kroga na vrhu ostal münchenski Bayern, ki je na gostovanju pri Freiburgu zmagal z 1:0. Borussia Dortmund pa je v drugem obračunu z vrha lestvice ugnala berlinski Union z 2:1. Razlika med prvim in drugim v bundesligi tako ostaja dve točki (58-56).

Današnji spored bundeslige je postregel z dvema obračunoma ekip z vrha, ki so vse še vsaj teoretično v igri za naslov prvaka. Vodilni Bayern je gostoval pri Freiburgu, to pa je bil tudi neke vrste "povratni" obračun, saj sta se moštvi ta teden že merili v pokalu, kjer je slavil Freiburg in Bavarcem zadal boleč poraz.

Na današnji ligaški tekmi sta tekmeca pokazala podobno trdo in taktično predstavo, z rahlo terensko premočjo Bayerna, a vsaj v prvem polčasu še brez golov. Bližje pa so bili domači, ko je Ritsu Doan pred koncem stresel vratnico. A takoj na začetku drugega polčasa je Matthijs de Ligt z neubranljivim strelom od daleč premagal domačega vratarja Marka Flekkna. Bayern je do konca nadziral potek tekme, si pripravil še nekaj zrelih priložnosti, a je ostalo pri minimalni zmagi.

Na drugem dvoboju z vrha pa sta se pomerila drugo- in tretjeuvrščena ekipa, Dortmund in Union. Porurci so imeli v prvem delu terensko premoč, kronali pa so jo z zadetkom Donyella Malena v 28. minuti. A Berlinčani so vrnili udarec, Kevin Behrens pa je v 61. izenačil. A so gostje vendarle ostali brez točke, saj je Youssoufa Moukoko v 79. minuti poskrbel za zmago rumeno-črnih.

Tretji današnji zanimiv obračun pa je bil tisti med Bayerjem in Eintrachtom, ekipi lovita vstopnici za Evropo za naslednjo sezono. Domači so bolje začeli in z goloma Amina Adlija in Mousse Diabyja po prvem delu vodili z 2:0. V drugem polčasu je za Eintracht znižal Djibril Sow, dvome o zmagi pa je nato s tretjim golom Bayerja razblinil Sardar Azmoun v 90. minuti.

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je v večerni tekmi gostoval pri Herthi in tesno zmagal. Za goste je zadel Amadou Haidara v 40. minuti, Kampl je odigral celo tekmo, s tremi točkami pa je zdaj Leipzig skočil na četrto mesto in ima točko več kot Freiburg (48-47).

Na preostalih popoldanskih tekmah je sta Mainz in Werder igrala 2:2, Augsburg pa je klonil proti Kölnu z 1:3.

V nedeljo pa bodo še tekme Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg, Bochum - Stuttgart in Hoffenheim - Schalke.