9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Branilec naslova Leipzig v polfinalu nemškega pokala

Branilec naslova Leipzig se je sinoči uvrstil v polfinale nemškega pokala, v katerem brani naslov.

Na domači Red Bull Areni je Borussio Dortmund v polfinalu ugnal z 2:0 (1:0). Timo Werner je zadel v 22. minuti, Willi Orban pa v osmi minuti sodnikovega dodatka tekme po podaji nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla.

Kampl je v igro vstopil v 87. minuti in pred 47.069 gledalci sodeloval v zadnjem protinapadu svoje ekipe, ki ga je začel Šved Emil Peter Forsberg. Strelec gola Orban je izkoristil tudi odsotnost vratarja gostov Gregorja Kobela. Švicarski reprezentant je šel v lovu na izenačenje pred tem v kazenski prostor domačih in se ni mogel potem pravočasno vrniti na svoje mesto.

Werner je s petimi goli skupaj z igralcem Frankfurta Randalom Kolojem Muanijem prvi strelec pokala v tej sezoni, Leipzig pa je v njem dobil 10 tekem v nizu in je neporažen od finala v sezoni 2021/22, ki ga je dobil kar s 4:1 Dortmund.

Randal Kolo Muani je z dvema goloma v dveh minutah (11. in 13. minuta) v torek zagotovil domačo zmago z 2:0 proti Unionu iz Berlina Eintracht Frankfurtu, zmagovalcu evropske lige v prejšnji sezoni.

Freiburg pa je prav tako v torek v gosteh z 2:1 (1:1) presenetljivo izločil Bayern po sploh prvi zmagi v Münchnu nad rekordnimi nemškimi prvaki. Freiburg, lani je izgubil v finalu, je dosegel prvo zmago po 14 tekmah v nizu proti bavarskemu velikanu. Lani je v finalu domačega pokala po enajstmetrovkah izgubil proti Leipzigu.

Četrti polfinalist je Stuttgart. Zadnja ekipa nemške prve lige je v gosteh premagala drugoligaša iz Nürnberga z 1:0 (0:0). Da je trener Sebastian Hoeness dosegel prvo zmago v novi sredini, je z golom v 83. minuti poskrbel Enzo Millot.