11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Brighton globoko v sodniškem dodatku do zmage nad Unitedom

Nogometaši Brightona in Manchester Uniteda so odigrali zaostalo tekmo 28. kroga angleške lige. Na koncu so se treh točk in zmage z 1:0 veselili gostitelji. Edini zadetek na tekmi s številni streli na obeh straneh je z enajstmetrovko v deveti minuti sodniškega dodatka odločil Alexis MacAllister.

Brighton se je z zmago povzpel na šesto mesto, United pa je izpustil priložnost, da se prebije na tretje.

Na vrhu pa so po sredini zaostali tekmi istega kroga nogometaši Manchester Cityja. S 3:0 so premagali West Ham in na vrhu lestvice prehiteli Arsenal.

City, ki je pri 79 točkah oziroma eni več od Arsenala, ki ima ob tem še tekmo več, je povedel v 50. minuti, ko je zadel Nathan Ake. Dvajset minut za njim pa se je med strelce spet vpisal Norvežan Erling Haaland, ki je s 35. golom postavil rekord sezone v elitni angleški ligi. Phil Foden je v 85. minuti le še potrdil slavje Cityja.

Na še eni zaostali sredini tekmi je Liverpool premagal Fulham z 1:0. Mohamed Salah je zadel v 39. minuti z bele pike.