9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Chelsea in Liverpool brez zadetkov

V angleški nogometni ligi so odigrali štiri zaostale tekme sedmega in osmega kroga. Na papirju bi moral biti najbolj zanimiv obračun med Chelseajem in Liverpoolom, dvema velikanoma, ki letos ne blestita, vsaj strelsko pa nista blestela niti na medsebojni tekmi, ki se je končala brez zadetkov.

Chelsea je na svoji prvi tekmi po odstavitvi trenerja Grahama Potterja prikazal živahno predstavo, zapravil vrsto priložnosti, prek Kaija Havertza tudi zatresel mrežo, toda sodnik je gol Nemca v 50. minuti razveljavil zaradi igranja z roko.

Preostale tri tekme so bile pomembne v boju za obstanek. Leeds je bil pred obračunom z Nottingham Forestom na 18. mestu, z zmago 2:1 po preobratu pa je na lestvici napredoval kar za pet mest, me drugimi je prehitel tudi tokratnega tekmeca. Vsi trije goli so padli v prvem polčasu, za preobrat sta poskrbela Jack Harrison in Luis Sinisterra v sodnikovem dodatku prvega dela.

Leedsu sta šla na roko tudi rezultata drugih dveh tekem, Bournemouth je doma z 0:2 izgubil proti Brightonu in padel na 18. mesto, ki vodi v drugoligaško konkurenco, predzadnji Leicester pa je moral brez trenerja Brandana Rodgersa, s katerim se je klub pred dnevi razšel, prav tako doma z 1:2 priznati premoč Aston Villi. Ollie Watkins je goste povedel v vodstvo, Harry Barnes je v 35. minuti izenačil, končni izid pa je v 87. minuti postavil Bertrand Traore. Za Leicester je bila to že sedma zaporedna tekma brez zmage.