15°C / 22°C
SOBOTA
8°C / 15°C

Manchester City zanesljiv tudi brez Haalanda

Nogometaši Manchester Cityja so v zaostali tekmi 29. kroga angleške lige gostovali pri Brightonu in zmagali s 4:0.

City, ki je tudi tokrat igral brez lažje poškodovanega prvega napadalca Erlinga Haalanda, ni imel težav z doseganjem zadetkov v Brightonu. Že v prvem polčasu je dosegel tri, od tega prvega Kevin De Bruyne, preostala dva pa Phil Foden.

V drugem polčasu je v 62. minuti na 4:0 povišal Julian Alvarez, še drugič na tekmi je podal Kyle Walker.

V boju za naslov prvaka je v torek Arsenal svoje delo zanesljivo opravil in premagal Chelsea s 5:0, spodrsnilo pa je Liverpoolu, ki je v mestnem obračunu v gosteh izgubil proti Evertonu z 0:2.

Na lestvici je tako na vrhu Arsenal s 77 točkami, Manchester City jih ima 76, a tudi tekmo v dobrem (v gosteh pri Tottenhamu), Liverpool pa je pri 74.