8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Newcastle in Tottenham nepričakovano ob točke

Na zadnjih dveh tekmah 15. kroga angleške nogometne lige sta favorizirani ekipi zabeležili poraz. Newcastle je v Liverpoolu z 0:3 izgubil proti Evertonu, Tottenham pa doma proti mestnemu tekmecu West Hamu z 1:2.

Nogometaši Evertona, ki jih je zveza zaradi finančnih nepravilnosti kaznovala z odvzemom deset točk, so v obračunu z močnim Newcastlom dokazali, da jim ta odločitev ni vzela volje. Namesto da bi bili v sredini lestvice in varni v boju za obstanek, se sicer nahajajo na dnu, a se niso predali, za kar jih je tekma nagradila.

Do zmage so prišli v zadnjem delu obračuna. Do 79. minute golov še ni bilo, nato pa je zadel Dwight McNeil, njegovo delo pa sta samo še nadgradila Abdoulaye Doucoure in Beto. Klub iz Liverpoola je s tremi točkami napredoval na 17. mesto, ki zagotavlja obstanek, Newcastle pa je izgubil stik s samim vrhom, za vodilnim Arsenalom zdaj zaostaja za deset točk.

Zaostanek za najboljšimi je povečal tudi Tottenham, ki je v londonskem obračunu z 1:2 izgubil proti West Hamu in tako zamudil priložnost, da se točkovno izenači s četrtouvrščenim Manchester Cityjem. Cristiano Romero ga je v 11. minuti povedel v vodstvo, toda gosti so nato poskrbeli za preobrat, gola sta dosegla Jarrod Bowen ter James Ward-Prowse.