12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Po zmagah vodilnih PSG in Lensa danes remi Marseilla

Potem ko je že v soboto Paris Saint-Germain v 30. krogu francoske lige upravičil vlogo favorita in v Nici zmagal z 2:0 ter ostal vodilni na lestvici, je danes igral tretjeuvrščeni Marseille. Ta je na gostovanju pri Lorientu igral 0:0. Lens, ki je s šestimi točkami zaostanka na drugem mestu, je že v petek z 2:1 odpravil Strasbourg.

Monaco je ostal na četrtem mestu, potem ko je na gostovanju pri Nantesu igral 2:2. Monačani so prvi polčas dobili z 2:0, Mostafa Mohamed in Ludovic Blas pa sta poskrbela za točko domačinov, ki so 14. na lestvici.

Na prvi današnji tekmi je Lyon s 3:1 premagal Rennes, tako da sta zdaj kluba eden za drugim na lestvici, tik za mesti, ki vodijo v evropska tekmovanja. Auxerre je v Ajacciu proti tekmecu za obstanek v ligi vpisal pomembne tri točke za zmago s 3:0 in je za zdaj na varnem 15. mestu.

Na varnem sta tudi Montpellier in Toulouse, medsebojni obračun je danes dobil slednji z 2:1. Reims in Brest sta se razšla z 1:1, domačim je točko v 91. minuti z bele pike zagotovil od londonskega Arsenala posojeni 21-letni napadalec Folarin Balogun. Ta je pri 18 golih, po zadetek več sta v tej sezoni dosegla le Jonathan David iz Lilla in Kylian Mbappe iz PSG. Clermont pa je v gosteh premagal Troyes z 2:0.

V soboto je zadnjeuvrščeni Angers, pri katerem Miha Blažič zaradi poškodbe še vedno ni igral, presenetil Lille in ga premagal z 1:0. Angers je še vedno na dnu lestvice s 14 točkami, ima jih sedem manj od 18. Troyesa in 19. Ajaccia. Strasbourg je 17. s 26 točkami in je za zdaj tudi on na mestih, ki vodijo v nižji rang tekmovanja. Brest mu beži za dve, Auxerre pa za tri točke.