12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Prednost Arsenala se topi

Nogometaši Arsenala, vodilne ekipe angleškega prvenstva, v 31. krogu niso vknjižili polnega izkupička. Na gostovanju pri londonskem tekmecu West Hamu, so igrali le 2:2, čeprav so že po desetih minutah vodili z 2:0. Njihova prednost pred Manchester Cityjem je zdaj le še štiri točke, ob tem, da imajo meščani tekmo manj od topničarjev.

Gabriel Jesus je Arsenal že v sedmi minuti popeljal v vodstvo, ki ga je tri minute pozneje povišal Marin Odegaard.

Domači so znižali z enajstmetrovke, v 33. minuti jo je izkoristil Said Benrahma, nato so imeli v 52. minuti strel z bele točke tudi gosti, toda Bukayo Saka ni zatresel mreže, streljal je mimo vrat.

Kazen je sledila le dve minuti pozneje, ko je izenačil Jarrod Bowen, s tem pa svoji ekipi zagotovil pomembno točko v boju za obstanek. Domači bi lahko v končnici tekme tudi zmagali, Michail Antonio je z glavo zadel okvir vrat.

Ob 17.30 se bo začela še tekma med Nottingham Forestom in Manchester Unitedom.