11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

PSG do gladke zmage

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 35. krogu francoskega prvenstva dosegli novo zmago in drugouvrščenemu Lensu, ta je v petek z 2:1 odpravil Reims, spet pobegnili za šest točk. Tokrat so Parižani zanesljivo s 5:0 premagali Ajaccio.

Fabian Ruiz in Achraf Hakimi sta za PSG zadela v prvem polčasu, v 47. in 54. minuti pa se je z zadetkoma izkazal Kylian Mbappe, s 26 goli prvi strelec lige. Za nameček je v 73. minuti avtogol dosegel še Ajacciov Mohamed Youssouf. Obe ekipi sta tekmo končali z igralcem manj po izključitvah Hakimija in Thomasa Manganija v 77. in 80. minuti.

Pri Parižanih je igral tudi Lionel Messi, ki se je opravičil za svoj odhod v Savdsko Arabijo, tako da je kljub prvotno načrtovanemu suspenzu igral proti Ajacciu, ki bo tako kot Troyes in Angers v prihodnji sezoni igral v drugi ligi.

Na prvi današnji tekmi je Strasbourg zasedbo iz Nice odpravil z 2:0.

V nedeljo bodo tekme Clermont - Lyon, Toulouse - Nantes, Montpellier - Lorient, Brest - Auxerre, Rennes - Troyes in Monaco - Lille, krog pa bosta ob 20.45 končala tretjeuvrščeni Marseille in bodoči drugoligaš Angers Mihe Blažiča.