8°C / 16°C
PONEDELJEK
5°C / 15°C

Spezia presenetila Milan, zmaga Interja

Nogometaši Spezie so v 35. krogu italijanskega prvenstva presenetili Milan in ga premagali z 2:0. Inter je s 4:2 ugnal Sassuolo, Salernitana pa je z 1:0 slavila proti Atalanti.

Spezia je rdeče-črne ugnala brez pomoči Tia Cipota, gola pa sta v 75. in 85. minuti dosegla Przemyslaw Wisniewski in Salvatore Esposito. Spezia je kljub zmagi ostala na 18. mestu, ki še vodi v drugo ligo.

Samir Handanović, ki je branil celo tekmo za Inter, se je veselil zmage proti Sassuolu. Večji del posla je opravil do 58. minute, ko je vodil s 3:0 po golih Romeluja Lukakuja in Lautara Martineza, ta je z 20 goli drugi strelec lige, ter avtogolu Ruana. Gola Matheusa Henriqueja v 63. in Davideja Frattesija sta goste sicer približala, vendar je Lukaku v 89. minuti potrdil Interjevo zmago.

Pred tem je Salernitana Domna Črnigoja, slovenski reprezentant tudi tokrat ni igral zaradi poškodbe, gostila Atalanto in jo premagala z golom Antonia Candreve v 93. minuti.

V nedeljo bosta Jaka Bijol in Sandi Lovrić z Udinesejem gostovala pri Fiorentini, v ponedeljek pa bosta krog sklenili ekipi Sampdorie in Empolija. Pri prvi igra Martin Turk, pri drugem pa Petar Stojanović in Lovro Štubljar.

V nedeljo bodo sicer še tekme Monza - Napoli, Bologna - Roma in Juventus - Cremonese.

Nogometaši Lazia so v petek igrali neodločeno z Leccejem (2:2) in s tem zamudili skok na drugo mesto razpredelnice, ki ga še naprej zaseda Juventus.

To pomeni, da je Lazio pri 65 točkah, s čimer je četrti. Inter in Juventus na drugem in tretjem mestu imata po 66 točk, peti pa je Milan z 61 točkami. Atalanta in Roma sta na šestem in sedmem mestu zbrala po 58 točk. Prvak je že pred nekaj krogi postal Napoli, ki bo v nedeljo gostoval pri Monzi.