9°C / 16°C
PONEDELJEK
6°C / 16°C

Rayo Vallecano doma ugnal vodilno Barcelono

Ekipa Rayo Vallecano v 31. krogu španske nogometne lige pozno sinoči doma premagala vodilno ekipo lige Barcelono z 2:1 (1:0). Ker je v torek Girona doma s 4:2 odpravila madridski Real, ima Barcelona pred slednjim na čelu lige še vedno 11 točk prednosti.

Za Rayo Vallecano, ekipa je po presenetljivi zmagi napredovala na deveto mesto lige, sta zadela Alvaro Garcia (19.) in Fran Garcia (53.). Poljak Robert Lewandowski je v 83. minuti vlil upanje Kataloncem, da bi vpisali vsaj točko in še nekoliko bolj pobegnili na čelu lestvice, vendar se izid nato do konca ni več spremenil.

V drugi pozni večerni tekmi je Celto iz Viga z najmanjšim možnim izidom in golom Ganca Josepha Aidooja v zadnji minuti ugnal Elche, ki je s 13 točkami prepričljivo zadnji v ligi.

Barcelona je ostala pri 76 točkah, drugi Real jih ima 65, tretji je Atletico s 63 točkami, sledita Real Sociedad s 55 in Betis z 49 točkami.

Igralci madridskega Atletica so v sredo gostili Mallorco in jo premagali s 3:1. Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak zaradi poškodbe vratu ni branil za madridsko zasedbo.

Danes bodo še tekme Valencia - Real Valladolid, Villarreal - Espanyol in Athletic Bilbao - Sevilla.