8°C / 16°C
11°C / 13°C
10°C / 17°C

Real Madrid do točke v Villarrealu

Nogometaši Real Madrida in Villarreala so se v 24. krogu španskega prvenstva razšli brez zadetkov. Madridčani imajo na vrhu razpredelnice štiri točke prednosti pred Sevillo, Villarreal pa je z devetim neodločenim izidom skočil na peto mesto.

Villarreal je bil boljši tekmec na stadionu de la Ceramica v prvem polčasu, gostje pa so imeli pobudo v drugem delu. Pri slednjih se je Gareth Bale štirikrat znašel v priložnosti za zadetek - enkrat je zadel tudi prečnik, najlepšo priložnost za zmago pa je imel Real Madrid v 92. minuti. Luka Jović se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem Geronimom Rullijem, vendar je njegov poskus loba zadel prečko, odbitka pa Nachu ni uspelo spraviti v mrežo.

Real Madrid tako ni ponovil dosežka svojega torkovega tekmeca v osmini finala lige prvakov. Pariški Saint Germain je namreč v petek v derbiju francoskega prvenstva premagal Rennes 1:0 z zadetkom Kyliana Mbappeja v 93. minuti.

Že včeraj je Sevilla ugnala Elche z 2:0, prva današnja tekma med Cadizom in Celto Vigo pa se je prav tako končala brez golov.

Danes zvečer bo Atletico Madrid gostil tekmeca iz predmestja Madrida Getafe, Barcelono v nedeljo ob 21.00 čaka mestni obračun z Espanyolom, Betis, ki zaseda tretje mesto, pa bo v nedeljo popoldan gostoval pri Levanteju.