12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Spodrsljaja Bayerna in Dortmunda, Kampl z golom za zmago Leipziga

Vrh nemške nogometne lige tudi po sobotnih tekmah 28. kroga ostaja nespremenjen. Tako vodilni Bayern kot Borussia Dortmund sta si privoščila spodrsljaja in igrala neodločeno z ekipama z dna lestvice, Bavarci 1:1 s Hoffenheimom, Porurci pa 3:3 s Stuttgartom. Zmagal pa je Leipzig Kevina Kampla, slednji je za 3:2 proti Augsburgu dosegel prvi gol.

Bayernu v zadnjem času ne gre po načrtih, trener Thomas Tuchel pa je doživel nov udarec. Po visokem porazu sredi tedna proti Manchester Cityju v ligi prvakov so danes Bavarci na tekmi, ki bi jo morali rutinsko dobiti, iztržili le točko.

Hoffenheim je bil v drugem polčasu, v prvem je za domače zadel Benjammin Pavard, popolnoma enakovreden tekmec vodilni ekipi lige. Bayern je imel sicer terensko premoč, toda Andrej Kramarić je poskrbel za 1:1 in veliko točko Hoffenheima.

Spodrsljaja Bayerna bi skorajda izkoristil Dortmund. Tudi ta ni blestel, toda do sodnikovega dodatka je v Stuttgartu vodil s 3:2, potem ko so domači po zadetkih Donyella Malena in Sebastiena Hallerja zaostajali z 0:2 ob polčasu in od 39. minute igrali še brez Konstantinosa Mavropanosa, ki je dobil drugi rumeni karton.

Nadaljevanje je bilo izjemno pestro: najprej so domači izenačili (Josha Vagnoman, Tanguy Coulibaly) z goloma v le šestih minutah. Dortmund je bil v 90. spet v prednosti po golu Giovannija Reyne, a je nato že globoko v sodnikovem dodatku za Stuttgart v zadnji akciji na tekmi zadel Silas Katompa Mvumpa in poskrbel za 3:3, s tem pa tudi preprečil Dortmundu, da bi po točkah ujel Bayern.

Leipzig je na koncu zmagal tesno, za nove tri točke pa je bil dovolj dober prvi polčas. Bavarski tekmeci so povedli, a je nato nekdanji slovenski reprezentant Kampl - igral je do 79. minute - izenačil v deseti minuti. Timo Werner pa je nato z zadetkoma v 32. in 35. minuti postavil temelje za zmago.

Köln in Mainz sta igrala 1:1, danes bo še tekma Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach. Krog se bo končal v nedeljo s tekmami Werder Bremen - Freiburg, Union Berlin - Bochum in Wolfsburg - Bayer Leverkusen.

Na lestvici je po nepopolnem krogu Bayern prvi z 59 točkami, Dortmund jih ima 57, Leipzig 51, Union Berlin pa s tekmo manj prav tako 51.