9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Tottenham v zaključku ob pomembni točki

Nogometaši Tottenhama so zamudili priložnost, da bi se na lestvici od tekmecev v lovu na ligo prvakov odlepili za dve točki.

Proti Evertonu so se v gosteh razšli z izidom 1:1, potem ko so v zadnjih minutah dvoboja ostali brez zmage.

Za Tottenham je zadetek dosegel Harry Kane, potem ko je v 68. minuti izkoristil enajstmetrovko. Tottenham sicer ni blestel, do vodstva pa je prišel po dveh velikih napakah domače zasedbe iz Liverpoola.

Najprej je v 58. minuti v dvoboju s Kanom zaradi nešportne poteze in udarca v glavo rdeči karton prejel Abdoulaye Doucoure, nato pa je v 67. minuti Michael Kane nespametno v nenevarnem položaju v kazenskem prostoru podrl Cristiana Romera.

V nadaljevanju je imel Tottenham z igralcem več premoč, nespametno potezo pa si je nato privoščil še Lucas Moura, ki je v 88. minuti po nevarnem posredovanju nad Keanom prejel rdeči karton. Le dve minuti kasneje pa je prav Keane od daleč mojstrsko zadel in domačim priboril veliko točko v boju za obstanek.

Remi Tottenhama pomeni, da je po 29 tekmah londonsko moštvo pri 50 točkah, kar je dovolj za četrto mesto na lestvici. Prav toliko točk imata tudi tretji Newcastle in peti Manchester United, a sta odigrala po dve tekmi manj od Tottenhama. Vodilni je Arsenal, ki je po 29 tekmah zbral 72 točk, osem manj jih ima ob tekmi manj na računu Manchester City.

Everton je s točko napredoval na 15. mesto, še trije klubi pa imajo poleg modrih iz Liverpoola po 27 točk. To so 14. West Ham, 16. Nottingham Forest ter 17. Bournemouth. V coni izpada so Leeds (26), Leicester (25) in Southampton (23).