12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Uspešna nedelja za Udinese Lovrića in Bijola ter Inter Handanovića

Slovenska nogometna reprezentanta Sandi Lovrić in Jaka Bijol sta v 31. krogu italijanske lige s podajama pomagala Udineseju do zmage proti Cremoneseju s 3:0.

Pred tem je milanski Inter v gosteh z enakim izidom odpravil Empoli.

Videmčani so z 42 točkami na devetem mestu, Cremonese pa je predzadnji. Vlogo favorita je Udinese upravičil, že v drugi minuti je za gol Lazarja Samardžića podal Lovrić. Nehuen Perez je v 27. minuti podvojil prednost, že v 36. minuti pa je po Bijolovi podaji zadel Isaac Success. Oba slovenska reprezentanta sta igrala celo tekmo.

Celo tekmo je tokrat branil tudi Samir Handanović, ki je na gostovanju pri Empoliju zaklenil vrata. Soigralci Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, ki nista dobila priložnosti za igro, so tako ostali praznih rok in so na 15. mestu. Inter, ki je šesti na lestvici, je zmagal po zaslugi zadetkov Romeluja Lukakuja v 48. in 76. minuti ter Lautara Martineza v 88. minuti. Robustni belgijski napadalec je bil podajalec pri zadnjem zadetku.

Derbi kroga sta igrala Juventus in Napoli (0:1). Po vrnitvi 15 točk je bil tretjeuvrščeni Juventus statistično v podrejenem položaju, a vseeno prvi zadel. V 83. minuti je gol prispeval Angel di Maria, vendar so ga sodniki po pregledu posnetka razveljavili zaradi predhodnega prekrška.

So pa Neapeljčani zmagoviti gol dosegli v 93. minuti, dosegel ga je Giacomo Raspadori, ki je le nekaj minut pred tem vstopil v igro. Napoli tako še izraziteje vodi in ima sedem krogov pred koncem 17 točk prednosti pred Laziem in 19 pred Juventusom.

Milan je z goloma Rafaela Leaa z 2:0 odpravil Lecce in je peti, merili pa sta se tudi Monza in Fiorentina, s 3:2 je slavila prva. Obe ekipi sta v sredini lestvice. Gosti so vodili že z 2:0, a so domači pripravili preobrat, zmagoviti zadetek je v 59. minuti z bele pike dosegel Matteo Pessina.

V petek je Verona premagala Bologno z 2:1, v soboto je Salernitana brez pomoči poškodovanega Domna Črnigoja odpravila Sassuolo s 3:0, Lazio je izgubil proti Torinu z 0:1, Sampdoria in Spezia pa sta igrali 1:1. Martin Turk ni branil za genovsko zasedbo, Tio Cipot pa ni igral za Spezio.