9°C / 16°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Barcelona iz prepada do treh točk

Nogometaši Barcelone so v 31. krogu španskega prvenstva premagali Levante s 3:2 in se s sedemnajsto zmago povzpeli na drugo mesto. Za vodilnim Real Madridom ob tekmi manj zaostajajo dvanajst točk.

Katalonci so do zmage prišli precej težje, kot kaže končni rezultat. Domači so namreč povedli v 52. minuti po strelu Joseja Luisa Moralesa z bele točke, le štiri minute kasneje pa so imeli še eno enajstmetrovko. Streljal je Roger Marti, vratar Barcelone Marc-Andre ter Stegen pa je tokrat uganil smer udarca in žogo odbil nazaj v polje.

Kazen je bila ekspresna; sedem minut pozneje je Barcelona že vodila z 2:1. Pierre-Emerick Aubameyang je z glavo zadel v 59. minuti, Pedri pa je natančno meril v 63.

A tu se razburjenja še niso končala. V 83. minuti je Levante dobil še tretjo najstrožjo kazen, ki jo je Gonzalo Melero pretvoril v 2:2. Barcelona je do zmage prišla v 92. minuti po strelu Luuka de Jonga z glavo.

Tretje mesto z enakim številom točk kot Barcelona zaseda Sevilla, četrti je Atletico Madrid (57), ki ima tri točke manj od Kataloncev in Andaluzijcev, Betis je peti (56), v igri za ligo prvakov pa je po današnji zmagi v Elcheju še Real Sociedad (54).