8°C / 16°C
11°C / 13°C
10°C / 17°C

Barcelona izenačila katalonski derbi v 96. minuti

Mestni obračun v okviru 24. kroga španskega nogometnega prvenstva med Espanyolom in Barcelono, takoimenovan derbi "El catalonico", se je končal z neodločenim izidom 2:2. Končni rezultat je v 96. minuti s strelom z glavo postavil Luuk de Jong.

Barcelona je za las ohranila serijo osmih tekem brez poraza v LaLigi - nazadnje je izgubila v začetku decembra proti Betisu, Espanyol pa še eno sezono ostaja brez zmage na domačem stadionu proti mestnemu tekmecu. Ta niz je zdaj star že petnajst let.

Barcelona je povedla v drugi minuti z zadetkom Pedrija, domači so do preobrata prišli z goloma Sergija Dardera (40.) in Raula de Tomasa (64.), veselje domačih gledalcev pa je pokvaril nizozemski napadalec Luuk de Jong, ki je v zadnji akciji tekme z desetih metrov matiral vratarja Diega Lopeza.

Na vrhu razpredelnice je Real Madrid s 54 točkami - v 24. krogu je v gosteh igral 0:0 z Villarrealom, Sevilla na drugem mestu zaostaja štiri točke, Betis na tretjem mestu jih ima 43, še štiri manj pa sta jih zbrala Atletico Madrid in Barcelona.