10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Barcelona še tretjič izgubila na stadionu Camp Nou, Real le točko od prvenstva

Nogometaši Barcelone so doživeli naslednji neprijeten poraz. V zaostali tekmi 21. kroga španskega prvenstva so na domačem stadionu Camp Nou izgubili s povratnikom v prvoligaško konkurenci Rayo Vallecanom z 0:1 (0:1). Edini gol na tekmi je že v sedmi minuti dosegel Alvaro Garcia.

Katalonski nogometni velikan je trenutno v veliki rezultatski krizi, saj je na domačem stadionu izgubil že tretjič zaporedoma. Serijo porazov je začela z izpadom v evropskem pokalu proti Eintracht Frankfurtu, nato pa v prvenstvu doma izgubila s Cadizom in Rayo Vallecanom.

Igra Barcelone sicer ni bila slaba, a so številne priložnosti ostale neizkoriščene. Pomagalo ni niti 13 minut sodnikovega podaljška.

Rayo Vallecano, ki se je s tremi točkami povzpel na 11. mesto, pa se je izkazal za izjemno neugodnega tekmeca, saj je ekipa iz Madrida dobila že prvo tekmo v jesenskem delu tekmovanja.

Z dvema zaporednima porazoma v prvenstvu pa se je ekipa iz Katalonije bržkone poslovila tudi od boja za naslov prvaka. Večni tekmec Real Madrid ima pet krogov pred koncem zdaj že 15 točk prednosti pred Barcelono in Sevillo in za nov naslov potrebuje le še točko.