8°C / 16°C
11°C / 13°C
10°C / 17°C

Brez zmagovalca v dvoboju Napolija in Interja

Nogometaši vodilnih ekip italijanskega prvenstva, Napolija in milanskega Interja, sta se v Neaplju v 25. krogu razšli z 1:1. Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je zdaj ob tekmi manj pri 54 točkah, Napoli ima točko manj. Na večerni tekmi se je z zadetkom in podajo v dresu Venezie ob zmagi z 2:1 v Torinu izkazal Domen Črnigoj.

V Neaplju sta bili ekipi kar enakovredni, povedli so domači z enajstmetrovko Lorenza Insigneja v sedmi minuti, gosti pa so izenačili v 47. minuti prek Edina Džeka.

Na prvi današnji tekmi je Lazio s 3:0 odpravil Bologno, dva gola je dosegel Mattia Zaccagni, enega pa z bele pike Ciro Immobile, z 19 goli prvi strelec lige.

V Torinu pa sta se zvečer pomerila domači Torino in Venezia, pri kateri je velik pečat pustil slovenski reprezentant Domen Črnigoj. Ta je najprej v 38. minuti s podajo z desne strani zaposlil Ridgeciana Hapsa, ki je izid izenačil na 1:1, v 46. minuti pa se je še sam vpisal med strelce. So se pa Benečani za kratek čas veselili izenačenja v 90. minuti, ko je zadel Andrea Belotti, toda sodniki, ki so tekmo podaljšali kar za 13 minut, so gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Venezia se je tako povzpela na 17. mesto.

V nedeljo se bodo merili AC Milan, ki se lahko ob zmagi zavihti na vrh lestvice, in Sampdoria, Genoa in Salernitana Vida Belca, Empoli Lea Štulca ter Petra Stojanovća in Cagliari, Hellas Verona in Udinese, Sassuolo in Roma ter Atalanta brez Josipa Iličića in Juventus.

Krog bosta v ponedeljek zvečer zaprli Spezia - Fiorentina.