PETEK
10°C / 17°C

Elsner je novi trener Standarda

Slovenski strokovnjak Luka Elsner je novi trener Standarda iz Liegea, je belgijsko moštvo sporočilo na spletni strani. Devetintridesetletni Elsner je sicer konec januarja podpisal 3,5-letno pogodbo z belgijskim Kortrijkom, zdaj pa se bo preselil v Liege in prevzel vodenje enega tamkajšnjih največjih klubov.

Standard je bil ustanovljen že davnega leta 1898; v belgijskem prvenstvu je naslov osvojil desetkrat, pokal pa osemkrat.

Elsner je sicer s Kortrijkom po desetih krogih belgijskega prvenstva zasedal osmo mesto, ob koncu januarja pa je bilo moštvo ob njegovem prevzemu 15.

Standard je trenutno 12., kar ni zadovoljilo visokih apetitov moštva iz Liegea. V ponedeljek je klubsko vodstvo odpustilo Mbaya Leya, v upanju na boljše rezultate pa je danes angažiralo Elsnerja.

Ta je doslej v Sloveniji vodil Domžale in Olimpijo, v tujini pa ciprski Pafos, v Franciji Amiens ter v Belgiji še Union Saint-Gillois.