13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Partizan v dramatični končnici poražen proti Čukaričkemu

V zadnjem rednem kolu srbske Superlige pred končnico je Vojvodina premagala Bačko Topolo z rezultatom 3:2, Crvena zvezda je pred 173. večnim derbijem doma premagala Železničar iz Pančeva, Partizan pa je v dramatični končnici izgubil proti Čukaričkemu. Prvenstvo se sedaj nadaljuje v obliki ligaške končnice in skupine za obstanek, kjer se bo 8 ekip iz zgornje polovice lestvice pomerilo med sabo, ter 8 ekip iz spodnjega dela lestvice med sabo.

Prvo srečanje zadnjega rednega kola sta odigrala tretjeuvrščena Bačka Topola in četrto uvrščena Vojvodina, ki je za ohranjanje četrtega mesta nujno potrebovala zmago. Domača Vojvodina je odlično začela derbi, saj je že v 9. minuti tekme iz prostega strela zadel kapetan Dejan Zukić. Pred koncem prvega polčasa so uspeli domačini vodstvo podvojiti z golom Kembela, kar je bil tudi končni rezultat prvega polčasa. Bačka Topola je nato v drugem polčasu z goloma v 49. in 79. minuti izid izenačila, v 95. minuti pa je vse tri točke Vojvodini prinesel Petrović, ki je postavil končnih 3:2.

Crvena zvezda si je z domačo zmago proti Železničarju iz Pančeva zagotovila prvo mesto pred play-offom. Rdeče-beli so tako statistično, kot rezultatsko nadigrali tokratne nasprotnike in jih z zadetki Ivanića, Ndiayeja in Olayinke premagali s 3:0.

Čukarički je na svojem stadionu gostil Partizan, ki si je še pred tokratno tekmo zagotovil drugo mesto na lestvici. Domačini so povedli v 28. minuti z golom Mella, nato pa so vodstvo podvojili v 51. minuti z golom Ivanovića. Do same končnice tekme so gledalci gledali mirno tekmo, a se je v zadnjih petih minutah to spremenilo. V 90. minuti tekme je zadel Severina, dve minuti kasneje pa je za izenačenje še gol dosegel Baždar. V 93. minuti je za zmago Čukaričkega zadel Nikšević, ki je postavil končnih 3:2.

Na stadionu Mladost sta se v Kruševcu pomerila domači Napredak in Radnik Surdulica. Gostje iz Surdulice so z goloma Hajdarevića in Duronjića uspeli vpisati zmago po kar šestih tednih. Kljub porazu je Napredak pred končnico osvojil 8. mesto, in je v zgornji polovici lestvice, Radnik pa se bo za obstanek boril iz zadnjega mesta.

Novi Pazar je z golom Adema Ljajića z enajstmetrovke v 86. minuti prekinil črni niz petih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih in osvojil točko proti Radničkemu iz Niša, IMT pa je po avtogolu kapetana Mladosti iz Lučanov prišel do preobrata in zmage z 1:2.

Nogometaši Spartaka so z golom Mudrinskega v 91. minuti tekme premagali Javor z 1:0, Radnički 1923 pa je nadaljeval dobro formo in premagal Voždovac z rezultatom 2:1. Voždovac je padel na 14. mesto lestvice, Radnički 1923 pa je na 5. mestu lestvice osvojil 50 točk.